Inteligentný človek nevypíska nikoho hymnu....nikdy za žiadnych okolností

Autor: Veronika Lépesová | 13.9.2019 o 22:03 | Karma článku: 2,72 | Prečítané:  1049x

Som Maďarka a som sklamaná, smutná a hanbím sa za svoj národ keď sa udeje niečo podobné ako v pondelok na futbalovom zápase Slovensko - Maďarsko.  

Som Maďarka žijúca na Slovensku a hanbím sa za svoj národ aj po zápase Kanada - Slovensko na majstrovstvách sveta v hokeji.

Trošku komické nie?

Slovenská aj maďarská hymna mi prirástli k srdcu a áno....väčšinou aj plačem keď ich pri nejakej udalosti počujem. Nerozumiem ľuďom, ktorí sú schopní vypískať slovenskú hymnu a žijú na Slovensku. A nerozumiem ľuďom ktorí vypískajú kanadskú hymnu pričom náš tréner je Kanaďan.  

Toto nemá nič spoločné so športom.

Maďari a Slováci nemajú medzi sebou konflikt. Konflikt majú medzi sebou ľudia, a príde im vhod nejaký zápas kde sa môžu vybúriť. Často potom nad tým rozmýšľam, odkiaľ vôbec nabrali všetky tie predsudky, komplexy, hnev a nenávisť že majú potrebu takto hrubo sa správať k neznámym ľuďom len preto, lebo fandia inému tímu alebo národu. Je to naozaj dôvod na bitku? Prečo si myslia, že je to v poriadku? Prečo si myslia že sa to môže?

Nikdy som nemala konflikt so žiadnym Slovákom kvôli tomu že som Maďarka. Možno je tomu k potrebné aby sa človek pohyboval medzi inteligentnými ľuďmi, ale nemám pocit že som obišla každého debila.

Je nezodpovedné využívať na tieto ,,debiliny,, športové udalosti. Hrubé, sprosté a nezodpovedné. Tí chlapci nedreli preto, aby rozdeľovali národy. Chceli hrať futbal a užívať si výhru. No samozvaní fanúšikovia im v tom najviac bránia. Nemyslím si, že ak sa štadión zmení na stádo, tak sa porazení budú cítiť lepšie alebo víťaz si viac vychutná výhru.

Viem ako sa asi cítil Slovák žijúci v Kanade po tom spomínanom zápase, lebo rovnako sa cítim aj ja teraz.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Štyria sudcovia vyzývajú svojho šéfa Lindtnera, aby kvôli Threeme odstúpil

Štvorica sudcov vyhlásením reagovala na rozhovor denníka SME.

Bývalý šéf tímu Gorila: Našli sme stámiliónové transakcie

Suma mala skončiť na účte, na ktorý mal Malchárek alebo jeho blízki prístup.


Už ste čítali?